متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


مراحل کرایو زگیل تناسلی با فیلم + عکس قبل و بعد فریز زگیل

 

کرایو زگیل تناسلی یک راهکار قطعی برای درمان‌ زائده‌های ناشی از انتقال ویروس HPV به فرد است. فریز کردن زگیل تناسلی در مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه و به صورت سرپایی انجام می‌شود. لیزر زگیل‌ تناسلی هم از دیگر راهکارهای پزشکی رایج برای از بین بردن بین زائده‌هاست. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با فرایند کرایوتراپی زگیل تناسلی آشنا کنیم:

کرایو یا فریز کردن زگیل تناسلی چیست؟

پروسه کرایو زگیل‌ تناسلی یکی از رایج‌ترین راهکارهای پزشکی است که متخصص‌ برای از بین بردن این زائده‌ها تجویز می‌کند. این پروسه درمانی‌ با عنوان‌ فریز زگیل تناسلی نیز شناخته می‌شود و پزشک برای انجام آن از نیتروژن مایع با دمای ۱۸۰- درجه سانتی گراد استفاده می‌کند. طول جلسه کرایو زگیل تناسلی حداکثر ۲۰ دقیقه است.

متخصص‌ برای انجام این کار در کلینیک درمانی، ناحیه مورد نظر را بی‌حس می‌کند تا درد حین انجام فریز کردن کاهش یابد. دکتر متخصص با در نظر گرفتن تعداد و اندازه زگیل‌های تناسلی، امکان دارد که یک الی سه جلسه کرایوتراپی را تجویز کند.

مراحل کرایو زگیل تناسلی چگونه است؟

متخصص‌ برای انجام این کار، ابتدا ناحیه مورد نظر را به شکل دقیق معاینه می‌کند تا اندازه و تعداد زائده‌ها را تشخیص دهد. برای درک بهتر این پروسه درمانی، فیلم فریز زگیل تناسلی را مشاهده کنید. مراحل کرایو زگیل تناسلی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

مراحل کرایو زگیل
  • فریز کردن زگیل تناسلی به طور معمول درد زیادی را به همراه ندارد و تنها باعث احساس سردی در منطقه مورد نظر می‌شود. در صورتی که متخصص‌ انجام این پروسه درمانی را دردناک تشخیص دهد، ناحیه مورد نظر را با استفاده از محلول تزریقی بی‌حس می‌کند.
  • پزشک با استفاده از تیغ یا چاقوی جراحی سطح زگیل تناسلی را تمیز می‌کند تا سلول‌های زیرین پوستی که به ویروس HPV آلوده هستند به صورت مستقیم در تماس با نیتروژن مایع قرار بگیرند. استفاده از پماد یا ژل‌های مخصوص (یک روز پیش از انجام کرایوتراپی زگیل تناسلی) دیگر راهکاری است که متخصص برای تمیز کردن سطح زائده‌ها تجویز می‌کند.
  • در مرحله بعدی متخصص‌ با کمک ابزاری به نام تفنگ کرایوستات مقدار مشخصی از نیتروژن مایع را بر روی زائده مورد نظر قرار می‌دهد. برخی از پزشکان برای این کار از پنبه آغشته به نیتروژن مایع استفاده می‌کنند؛ در هر صورت نیتروژن مایع باید ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بر روی زگیل قرار گیرد.
  • پس از پایان یافتن این دوره چند دقیقه‌ای، بافت زگیل تناسلی به دلیل نفوذ نیتروژن مایع نابود می‌شود‌. در این مرحله امکان دارد که پوست اطراف زگیل‌ ملتهب و قرمز شود که به جلوگیری از عفونت ناحیه مورد نظر کمک می‌کند.
  • با گذشت ۲۴ ساعت از انجام کرایو زگیل تناسلی، یک تاول در اطراف زگیل‌ آسیب دیده ایجاد می‌شود. این تاول با گذشت ۱ الی ۳ هفته همراه با زگیل تناسلی به شکل کامل از بین می‌رود.

میزان اثربخشی فریز زگیل

کرایو زگیل تناسلی یکی از موثرترین راهکارهای ممکن برای از بین بردن زگیل‌های تناسلی است. بسیاری از بیماران پس از انجام این پروسه درمانی از نابودی دائمی زائده‌ها خبر می‌دهند؛ با این وجود امکان دارد که زگیل‌ها مجدد ایجاد شوند. میزان اثربخشی فریز زگیل تناسلی به عوامل زیر وابسته است:

  • اندازه زگیل‌‌‌ تناسلی: زائده‌های بزرگ‌تر مقاومت بیش‌تری دارند و برای نابودی آن‌ها باید جلسات فریز کردن زگیل تناسلی بیش‌تری را انجام دهید.
  • تعداد زگیل‌های تناسلی: در صورتی که در ناحیه مورد نظر تعداد زگیل بیش‌تری وجود داشته باشد، این پروسه درمانی به تعداد جلسات بیش‌تری نیاز خواهد داشت.
  • محل ایجاد زگیل‌ تناسلی: قسمتی که زائده‌‌ها ایجاد شده‌اند در میزان اثربخشی کرایو زگیل‌ تناسلی نقش دارد (ممکن است که زگیل درون مقعد، مجاری ادراری، روی پوست و… ایجاد شود).
  • عمر زگیل تناسلی: مدت زمانی که از ایجاد زگیل‌های تناسلی می‌گذرد با میزان اثر بخشی کرایوتراپی ارتباط دارد؛ به ‌گونه‌ای که زگیل‌های تازه ایجاد شده در مدت زمان کوتاه‌تری نابود می‌شوند.

عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو

مدت زمان اثربخشی کرایو زگیل تناسلی در بیماران مبتلا به این عارضه متنوع است و به عوامل گوناگونی وابسته است. بسیاری از زگیل‌های تناسلی ضمن انجام یک جلسه کرایوتراپی درمان می‌شوند؛ در حالی که برخی از انواع زگیل‌های تناسلی برای درمان کامل به چندین هفته زمان نیاز دارند. با مشاهده عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو، متوجه می‌شوید که طی انجام این پروسه درمانی جای زخم بسیار کمی بر روی پوست باقی می‌ماند.

 

 

https://darman.clinic/%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%88-%d8%b2%da%af%db%8c%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%84%db%8c

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !