متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


اهداف ازدواجبسیار مشخص و واضح است. اهدافی چون احساس رضایت و رسیدن به آرامش درونی، لمس حس خوشبختی و همچنین آرامش حس جنسی به میزان متداول و از این دست اهداف می باشد و اهدافی چون به ازدواج به خاطر پول و یا تنها ارضاء میل جنسی و فرار از خانواده اهدافی پوچ بوده و سرانجامی خوش را در پی ندارد.

 

ازدواج به خاطر پول درست است یا نه؟

ازدواج یک تصمیم مهم در زندگی هر فرد است که باید با دقت و بررسی فراوان گرفته شود. یکی از عواملی که می‌تواند در تصمیم‌گیری برای ازدواج تأثیرگذار باشد، مسائل مالی است. در برخی موارد، افراد ممکن است به خاطر پول با یکدیگر ازدواج کنند. این مسئله می‌تواند عواقب مثبت و منفی داشته باشد.

 

دلایل ازدواج به خاطر پول

دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند افراد را به ازدواج به خاطر پول ترغیب کند. برخی از این دلایل عبارتند از:

 

نیاز مالی:برخی افراد ممکن است به خاطر نیاز مالی با یکدیگر ازدواج کنند. به عنوان مثال، فردی ممکن است به خاطر تامین هزینه‌های زندگی خود با فردی ثروتمند ازدواج کند.

جاه طلبی:برخی افراد ممکن است به خاطر جاه طلبی با یکدیگر ازدواج کنند. به عنوان مثال، فردی ممکن است به خاطر موقعیت اجتماعی و اقتصادی فرد دیگری با او ازدواج کند.

ترس از تنهایی:برخی افراد ممکن است به خاطر ترس از تنهایی با یکدیگر ازدواج کنند. به عنوان مثال، فردی ممکن است به خاطر بالا رفتن سن و ترس از تنهایی با فردی ازدواج کند که از نظر مالی وضعیت مناسبی دارد.

عواقب ازدواج به خاطر پول

ازدواج به خاطر پول می‌تواند عواقب مثبت و منفی داشته باشد. از جمله عواقب مثبت این نوع ازدواج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

رفع مشکلات مالی:ازدواج به خاطر پول می‌تواند مشکلات مالی یکی از زوجین را برطرف کند. این امر می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی آنها کمک کند.

دسترسی به امکانات رفاهی بیشتر:ازدواج به خاطر پول می‌تواند به زوجین کمک کند تا به امکانات رفاهی بیشتری دسترسی داشته باشند. این امر می‌تواند زندگی آنها را راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر کند.

از جمله عواقب منفی ازدواج به خاطر پول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

عدم رضایت از زندگی مشترک:ازدواج به خاطر پول ممکن است باعث شود که یکی یا هر دو زوج از زندگی مشترک خود رضایت نداشته باشند. این امر می‌تواند منجر به مشکلات و اختلافات در زندگی آنها شود.

پایداری پایین زندگی مشترک:ازدواج به خاطر پول ممکن است باعث شود که زندگی مشترک آنها پایدار نباشد. این امر به این دلیل است که پایه‌های این نوع ازدواج بر عشق و علاقه بنا نشده است.

احساس گناه و شرمندگی:فردی که به خاطر پول با دیگری ازدواج می‌کند، ممکن است در طول زندگی احساس گناه و شرمندگی کند. این امر می‌تواند منجر به مشکلات روحی و روانی برای او شود.

دستیابی به رفاه بیشتر با ازدواج

شرایط اقتصادی و سطح رفاه مالی در حال حاضر هم به عنوان انگیزه ازدواج و هم سد راه ازدواج تلقی می شود.

 

” من ۲۸ سالمه، کارمند یک شرکتم و درآمد نسبتا خوبی دارم اما ترجیح می دم فعلا مجرد بمونم، چون خانواده ها به ازدواج به چشم یک معامله اقتصادی نگاه می کنند.

من دوست ندارم فعلا از اهدافم دست بکشم و خودم رو در فشار مالی و مشکلات اقتصادی قرار بدم”

 

بسیاری از افراد ازدواج را مانعی بر سر راه پیشرفت شغلی و اقتصادی خود می دانند و معتقدند ازدواج باعث تحمل فشار اقتصادی، از دست دادن پس انداز مالی و دست کشیدن از بلندپروازی های مالی آن ها می شود.

 

در مقابل عده ای ازدواج را وسیله ای برای دست یابی به رفاه بیشتر، اتحاد و انگیزه ای برای ساختن یک زندگی غنی می دانند.

 

به هر حال ازدواج و تشکیل خانواده و به دنبال آن تولد فرزندان، همگی نیازمند صرف هزینه اقتصادی و روانی است.

 

معمولا نگاه صفر و صدی به ازدواج ( ازدواج به خاطر پول یا ازدواج نکردن بخاطر از دست دادن موقعیت های اقتصادی بهتر) مشکل ساز است.

 

marriange money ازدواج به خاطر پول، بازی با زندگی دیگران است

اما نگرش درست به ازدواج چیست؟

ازدواج به عنوان یک تصمیم منطقی در مقابل ازدواج به عنوان تصمیمی اقتصادی یا عاطفی چه پیامدها و مزیت هایی دارد؟

 

ازدواج به عنوان یک تصمیم عاطفی

معمولا افرادی که بعد از یک دوره دوستی یا دلدادگی تصمیم به ازدواج با یکدیگر را دارند به راحتی بسیاری از ملاک های مهم خود برای ازدواج را نادیده می گیرند.

 

یکی از این ملاک ها نیز رفاه اقتصادی یا شرایط مالی است که ممکن است افراد با تکیه بر عشق و علاقه به یکدیگر و نادیده گرفتن مشکلات پیش رو، از آن رد شوند.

 

این افراد ممکن است به دلیل ترس از برداشت منفی همسر آینده خود، ترس از اینکه از نظر او فردی مادی گرا محسوب شوند و یا به علت نگرانی از ایجاد ناراحتی و دلخوری، از صحبت درباره مسائل مالی خودداری کنند.

 

در مقابل عده ای نیز ممکن است به دلیل ترس از دست دادن محبوب و معشوق خود، با دروغ گفتن یا پنهان کاری به سوالات او پاسخ دهند.

در چنین شرایطی زندگی با محدودیت های مالی بخصوص برای فردی که سال های مجردی را در رفاه اقتصادی گذرانده می توان طاقت فرسا و مشکل ساز گردد.

 

در حالی که صحبت کردن با صراحت و البته با صداقت در مورد مسائل مالی، باعث روشن شدن انتظارات و داشتن یک چشم انداز منطقی از زندگی مشترک و آینده می گردد.

منبع:مشاوره ازدواج-ازدوا

نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !