متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


فیستول یکی از دردناک ترین بیماری های عفونی نشیمنگاهی می باشد که معمولاً در اثر ایجاد آبسه مانند یک تونل بین روده و مقعد ظاهر می شود. به عبارتی فیستول به اتصال غیر طبیعی بین دو اندام بدن گفته می شود که این اتصال سبب درد، چرک، خونریزی و ترشحات عفونی خواهد شد. اما راه درمان این بیماری دردناک چیست؟ آیا فقط با جراحی و عمل درمان می شود و بیمار باید برای درمان مدت ها در بیمارستان بستری باشد؟ خبر خوب اینکه در حال حاضر روش نوین و جدیدی برای درمان فیستول کشف شده که بیمار بدون هیچ گونه دردی و بدون نیاز به بیهوشی در بیمارستان، به صورت سرپایی در کلینیک درمان شده و امکان عود مجدد فیستول در این روش نزدیک به ۰ است. این روش معجزه درمان فیستول نامیده شده و آن لیزر می باشد.

درمان قطعی فیستول مقعدی بدون جراحی

پیش از اینکه روش درمان فیستول بدون جراحی در پرتو کلینیک (partoclinic.com) را توضیح دهیم لازم است بدانید که فیستول هرگز با روش های خانگی و دارو یا پماد درمان نخواهد شد و تنها راه قطعی برای درمان آن جراحی یا لیزر می باشد. سایر روش ها ممکن است برای مدتی موقت علائم بیماری را کاهش دهند اما جایگزین روش های قطعی درمان نمی شود.

درمان فیستول بدون جراحی

درمان فیستول با لیزر در پرتو کلینیک  به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود. بیمار متوجه درد و خونریزی حین درمان نخواهد شد و پس از عمل می تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی کند. این روش نیازی به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان ندارد و به همین دلیل هزینه های جانبی درمان برای بیمار کاهش پیدا می کند.

لیزر فیستول سریع ترین روش برای درمان این بیماری شناخته شده که برخلاف روش جراحی سنتی احتمال ابتلا مجدد و یا عود بیماری در این روش نزدیک به %۰ است و هیچ یک از عوارض بعد از عمل جراحی را ندارد.

لیزر فیستول چگونه انجام می شود؟

در این روش که فیستول از طریق انرژی و اشعه لیزر درمان می شود پزشک متخصص جراح فیستول با استفاده از میله ی probe (دارای فیبرهای نوری) مسیر درمان را تشخیص داده و سپس لیزر CO2 (کربن مونوکسید) توده عفونی فیستول را باز کرده و حذف می کند.

بر خلاف جراحی در این روش بیمار نهایتاً دو الی سه روز پس از درمان می تواند دفع راحت داشته باشد و عوارض جراحی مثل بی اختیاری را تجربه نخواهد کرد

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !