متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


 لیزر هموروئید بهتر از درمان بواسیر به شکل سنتی و با تیغ جراحی می باشد. لیزر عوارض و درد و خونریزی جراحی را ندارد و دوران نقاهت سریع تری داشته و نیازی به بستری شدن بیمار، بیهوشی، بخیه و پانسمان بعد از عمل ندارد. همچنین همزمان با برش ناحیه توسط لیزر بافت های اطراف هم ترمیم شده و بر خلاق روش جراحی آسیبی به سایر نقاط وارد نمی شود

بواسیر یا هموروئید یکی از شایع ترین بیماری های نشیمنگاهی است که در اثر فشار به رگ های تحتانی در اثر یبوست و یا زور زدن هنگام اجابت مزاج، زایمان و … ایجاد می شود و می تواند در انواع (داخلی-خارجی-پرولاپس) باعث درد، خارش، خونریزی و ناراحتی شود. برای درمان این بیماری راه های مختلفی وجود دارد که از میان آن ها درمان هموروئید با لیزر و عمل جراحی بواسیر قطعی ترین روش های درمان هستند.
هنگامی که فرد با روش های خانگی و یا دارو بهبود نمی یابد پزشک جراح عمومی یا دکتر بواسیر به او گزینه جراحی را پیشنهاد می دهد. این جراحی هم می تواند به شکل قدیمی و با تیغ و کوتر انجام شود و هم جراحی با لیزر. اما از میان این دو روش جراحی بهتر است یا لیزر ؟
هموروئیدکتومی لیزری نتیجه زیبایی را به همراه خواهد داشت و بیمار هیچ جای زخم جراحی بر روی مقعد نخواهد داشت. با هموروئیدکتومی لیزری، بیمار نسبت به روش سنتی هموروئیدکتومی درد کمتر و بهبودی سریعتر (1-2 روز) احساس می کند.
درمان هموروئید با لیزر چگونه است؟
جراحی هموروئید با لیزر یک روش کمتر تهاجمی است که از فناوری لیزر برای درمان هموروئید استفاده می کند.در طی جراحی لیزر، یک پرتو متمرکز از نور، بافت هموروئید را هدف قرار می دهد و باعث کوچک شدن و در نهایت افتادن آن می شود. این روش به دلیل دقت بالا و حداقل آسیب به بافت های اطراف نتایج موفقیت آمیز زیادی برای بیماران داشته است.
برای درمان بواسیر خارجی کوچک و خفیف در مراحل اولیه معمولاً از لیزر پرتوان استفاده نمی شود و بالشتک های هموروئیدی فقط با اشعه و نور لیزر کوچک می شوند اما در مورد بیمارانی که با روش های خانگی و دارو نتیجه ای نگرفته اند لیزر پرتوان باید به کار گرفته شود.
لیزر هموروئید به این صورت است که زائده گوشتی با لیزر برداشته می شود و همزمان با برش توسط لیزر، اعصاب، بافت ها و عروق مجاور نیز ترمیم داده می شود. در نتیجه برخلاف روش جراحی در این روش بیمار درد و خونریزی ندارد و به همین علت دوره نقاهت کمتری (حداکثر 2هفته) در مقایسه با جراحی (حداقل 2 ماه) خواهد داشت.
جراحی بواسیر با لیزر در پرتو کلینیک (partoclinic.com) به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام شده و نیازی به بستری شدن ندارد و نهایت تا 3 ساعت بعد از عمل بیمار می تواند به ادامه کارهای روزمره خود برسد.
می توان گفت تنها ایرادی که این روش دارد اینست که تمامی کلینیک ها مجهز به دستگاه های پیشرفته لیزر نیستند و نیاز به یک جراح متخصص با تجربه و دکتر متخصص بواسیر دارد. این روش معمولاً در بیمارستان های دولتی و با دفترچه های بیمه قابل انجام نمی باشد.
جراحی سنتی بواسیر چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی بواسیر که با تیغ جراحی یا کوتر انجام میشود درد و خونریزی زیادی را برای بیمار به همراه داشته و به همین دلیل در مواقعی که خونریزی شدید است پزشک از کوتر برای کم تر شدن خونریزی کمک می گیرد. جراحی کوتر با برق بوده و مستقیماً با بافت برخورد می کند و از طریق سوزاندن عروق و اعصاب ناحیه مورد نظر باعث کم شدن خونریزی می شود. اما در این روش به دلیل اینکه عروق و اعصاب بیمار همزمان با هم سوزانده شده بیمار بعد از جراحی درد و سوزش زیادی در ناحیه مقعد دارد.

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !